Ana Sayfa / Haberler / Magazin / İnci Yeşilyurt: 'Okunmaması gereken bilgiler'
İnci Yeşilyurt: 'Okunmaması gereken bilgiler'

İnci Yeşilyurt: 'Okunmaması gereken bilgiler'


OKUNMAMASI GEREKEN BİLGİLER

Öncelikle tüm gönül dostlarıma TEŞEKKÜRLER….

Dün yazdığım gibi, bugün karar sizin. Aşağıda konu başlıklarını ve bir bölümünü yayınladığım, gençler ve yeni evlilere yönelik, evlilikte iletişim ile problem çözümleri yazı dizisi:

Konu başlıkları:
Evlilik öncesi dikkat edilmesi gerekenler
Düğün hazırlığı sırasında iletişim problemleri
Çiftler birbiri ile nasıl iletişim kurmalıdır?
Eş seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Gelin- Kaynana İletişimi
Ekonomik Problem Yaşandığında Yapılması Gerekenler
Tartışma sırasında iletişim yanlışları ve çözümleri
Erkeklerin Kadınlarda Tahammül Edemediği Davranışlar
Kadınların Erkeklerde Tahammül Edemediği Davranışlar
Bebek İletişimi

VEEE SADECE BİR BÖLÜMÜ SİZLERE SUNUYORUM
EŞ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1)Kişi evlenmeden önce ilk olarak kendini iyi tanımalıdır. Ben evlilikten ne bekliyorum? Evlilikte karşı tarafın beklentilerini ne kadar karşılayabilirim? Sorularına gerçekçi cevap vermelidir.

2)Özellikle, genç kızlar evlenecekleri erkekte kariyer, para, yakışıklılıktan önce ahlak olup olmadığına dikkat etmelidir. Kariyer ve para geçici ahlak kalıcıdır.

3)Saygısını kaybediyor mu? Ne sıklıkla öfkeleniyor? Gibi soruları da sağlıklı bir evlilik için cevaplanmalıdır.

4)Karşılıklı olarak beklentiler çok iyi tespit edilmelidir. Beklentiler arasında oluşan farklılıklara çözüm bulunmadan yapılan evlilik problem yaşamaya mahkumdur.

Örneğin: Kıskançsınız ama sevdiğiniz kişi kesinlikle kıskanç bir insanla yaşamak istemiyor. Bu durumda size yaşamak istediği kişinin karakteri hakkında kesin beklentisini sunan insana ‘beklentini benim karakterime göre değiştir. Uyum sağla’ deme hakkımız bulunmamaktadır. Ya siz kıskançlığınızı törpüleyeceksiniz ya da terk edeceksiniz.

5)Arkadaş çevresi kişi hakkında karar vermede önemli etkendir. Kişi evlenmeden önce hemen her akşam arkadaşları ile gezmeye, eğlenmeye alışkın ise, evlendikten bir süre sonra yine arkadaşlarına yönelebilir. Bu durumda yalnız kalacağınız zamanlar artabilir. Arkadaş çevresinin önemi tartışılmaz olarak dikkat edilmesi gereken bir anahtardır

6)Beraberliklerde önemli olan önce kendimizi iyi tanımak ve nelerden vazgeçemeyeceğimize önceden karar verebilmektir.

7)Sürekli benimle olsun, her şeyi sadece benimle yaşasın diye beklentiniz varsa, çok fazla gezen, arkadaşlarına vakit ayırmayı çok fazla seven, erkek erkeğe muhabbetlere bayılan erkekten uzak duracaksınız. Aksi taktirde problem yaşarsınız.

8)‘Biz birbirimizi seviyoruz. Her zorluğun üstesinden geliriz’ diye düşünmek kişiyi ileride yanıltabilir. Önce siz kendinizde neleri değiştirebilir, neleri olmazsa olmaz olarak görebilirsiniz ona karar verip, o yolda uygun olan kişi ile beraber olmalısınız. Karşımdaki kişi değişsin diye beklemek hatadır. Bu yüzden, beraberliğin ilk günlerinden itibaren birbirinizi iyice tanımaya gayret göstermenizi öneriyoruz.

9)Yetişilen ailenin kültür seviyesi yanında kişinin hayalleri, hırsları hayattan beklentileri, nasıl bir aile hayatı istediği, sosyal yaşamı gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

10)Saygının kalıcı kılınmasının sevgiyi sonsuz kıldığı, ancak saygısızlığın sevgiyi bitirdiği gerçeği unutulmadan beraberlikte saygıdan taviz verilmemelidir.

gibi, onlarca çözümü içeren ve sonuçta 5-6 gün sürecek yazı dizisi ile;

1) Ülkemizde her yıl ortalama 123.000 ailenin dağılmasına karşılık gençleri ve aileleri bilgilendirip, yönlendirecek bilgilerle, gazete veya televizyon kanalı kaybetmez, aksine kazanır.
2) Her gün şiddete mağdur kalan onca genç insana sadece haber konusu olarak bakmak yine çözüm yollarını aktarmak insanlık görevi değil midir?
3) Sözde değil özde faydalı olmayı aklı başında yöneticisi olan hiç bir kurum reddetmez. Çünkü sosyal sorumluluk en büyük reklam getirisinden öndedir. Kurumlar ailelerin, gençlerin mutlu ve huzurlu olmasına katkıda bulunduğunda küçülmez, aksine daha da büyüyebilirdi.

Lütfen, lütfen lütfen Türkiye’de şu anda dağılması bilgisizlikten kaynaklanan bir çok aileyi kurtarabiliriz. El birliği ile. Ben elimi uzattım. Kaçmayın.

İnci Yeşilyurt
www.inciyesilyurt.com

 

Tüm online kadın giyim fırsatları için tıklayın !

Masko Outlet

Yazar : Editör

Türkiye'nin En Büyük Kadın ve Erkek Portalı                                                              Kadınlar Erkekler | Haberler | Kadın | Erkek | Magazin | Cinsellik | Dekorasyon | Dizi TV | Güzellik |İlişkiler | Sağlık | Yeme içme| Yemek Tarifi |

Yorum Yapmak istermisiniz ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacakdır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir *

*

| Masko outlet | Kuaför Tezgahları | Aksesuar ve Mobilya | Klasik Mobilya |
Yukarı ilerleyin